Pagina 2%

Fiindcă suntem implicaţi în viaţa comunităţii noastre şi fiindcă întreprindem tot ce ne stă în putinţă pentru a face bine, vă readucem în vedere că prin completarea şi depunerea formularelor 230 (pentru impozitul pe salariu) şi 200 (pentru alte venituri) puteţi fi parte din iniţiativele noastre. În cursul anilor, din colecte, din fonduri proprii şi din puţinii bani strânşi prin virarea celor 2 procente din impozitul pe venit, am ajutat copiii să meargă la şcoală, am cumpărat medicamente bătrânilor care au avut nevoie de ajutor, am oferit alimente familiilor aflate în nevoi. Poate anul acesta vom începe restaurarea bisericii noastre - monument istoric, care are nevoie de intervenţia noastră mai mult ca oricând.

E simplu să ajutaţi.

Completaţi formularele care se găsesc la biserică şi le depunem noi. Dacă nu sunteţi aproape, completaţi formularul 230 cu datele noastre şi depuneţi-l la administraţia financiară de care aparţineţi până la data de15 mai 2015.

Dacă nu aveţi formularul 230, descărcaţi-l de pe acest link: doilasuta.ro/content/documente/formulare/formular230.pdf

Mod de completare:
La paragraful I competaţi corect datele dumneavoastră personale.
Pentru a direcţiona cei 2% din venit către parohia noastră completaţi la paragraful III, cifra 2:
Cod de identificare fiscală a entităţii nonprofit /unităţii de cult: 15220691
Denumire entitate nonprofit/unitate de cult: Parohia "Sfântul Nicolae" Girov
Cont bancar (IBAN): RO16CECENT2330RON0653232
În căsuţa cu suma nu este obligatoriu să completaţi, decât dacă ştiţi exact valoarea virată.
Nu uitaţi să semnaţi (la contribuabil).

Vă mulţumim tuturor!
Citește alte articole despre: pagina 2%