Implică-te alături de noi!

Viața parohiei Ianuarie 14, 2016

Toţi cei care în anul 2015 aţi obţinut venituri salariale puteţi redirecţiona 2% din impozitul anual către parohia noastră.

Trebuie doar sa completati corect formularul 230 cu datele personale în prima rubrică, să îl semnaţi în partea de jos la "Semnătură contribuabil" şi să îl dataţi. Nemţenii pot lăsa sau trimite la biserica Conţeşti acest formular completat pe care îl vom depune la ANAF Piatra-Neamţ. Cei care sunteţi din alte judeţe trebuie să îl depuneţi la ANAF în oraşul reşedinţă de judeţ.

Completând corect formularul 2% din impozitul anual pe veniturile obţinute în anul 2015 pot fi redirecţionate către parohia Conţeşti, pentru a fi folosiţi în folosul copiilor şi tinerilor care iau parte la acţiunile ei educative şi filantropice.

Termenul acestor depuneri este 25 mai 2016.

Experienţă educaţională:

- 13 ani

Beneficiari:

- copii şi tineri din peste 10 unităţi şcolare şi centre sociale

- copii din familii aflate în dificultate

- copii cu risc de abandon şcolar ajutaţi şi motivaţi să continue studiile

Vă mulţumim şi vă aşteptăm alături de noi!

Atașamente:
PDF icon formular230_2015.pdf