Cateheze pentru copii şi tineri

Viața parohiei Iulie 12, 2018

Parohia noastră derulează în perioada iunie - decembrie 2018 un program catehetic pentru copii şi tineri. Acesta se adaugă catehezelor pentru adulţi programate în aceeaşi perioadă. Temele propuse sunt preluate din Proiectul Naţional “Hristos împărtăşit copiilor” şi din Proiectul catehetic parohial “Împreună pentru împreună”.

Modul de prezentare este interactiv, catehezele fiind susţinute şi de către unii invitaţi ai parohiei, persoane angrenate în activităţi catehetice.

Necesitatea de informare a omului este absolut firească și noi răspundem prin cateheză unor deprinderi ce au nevoie de argumente și de înțelegere.

Comparativ cu anii trecuți cateheza actuală nu aduce doar o masă de informații ci și un adaos de clarificări absolut necesare.

Vârsta copiilor și a tinerilor nu este restricționată de număr...

Citește alte articole despre: cateheza, copii, itneri, Conțești Girov, Preot Ștefan Zaharia