Cuvânt Catehetic

Viața parohiei Decembrie 8, 2015

Biroul pentru cateheză parohială al Arhiepiscopiei Iaşilor editează începând cu luna noiembrie a.c. publicaţia "Cuvânt Catehetic".

Publicaţia apare cu binecuvântarea ÎPS Teofan, Mitropolitul Moldovei şi Bucovinei, este în format A3, color şi poate fi afişată în biserici (format A3) sau listată (format A4) şi oferită credincioşilor.

Conţinutul publicaţiei este unul accesibil şi vine în sprijinul preoţilor şi al mesajului catehetic pe care aceştia doresc să îl transmită enoriaşilor.

Primele două numere au ca teme Postul Naşterii Domnului şi Icoana Naşterii Domnului.

„Cuvânt Catehetic” poate fi descărcată în format PDF aici sau în cadrul grupului Facebook „Cateheză MMB”.

Distribuirea on-line şi off-line a publicaţiei se poate face fără acordul explicit al editorului.

Descarcă „Cuvânt Catehetic”, nr. 1/2015
Descarcă „Cuvânt Catehetic”, nr. 2/2015