Parohia Conţeşti la TLM Piatra-Neamţ

Viața parohiei Iunie 16, 2015

De câţiva ani Protopopiatul Piatra-Neamţ are în spaţiul media o emisiune care conţine un cuvânt bazat pe textul evanghelic duminical şi o prezentare a istoricului şi activităţilor parohiei care găzduieşte fiecare ediţie.

Sâmbătă, 20 iunie 2015 şi duminică, 21 iunie 2015 (în reluare), începând cu ora 8, pe Tele M Piatra-Neamţ, puteţi urmări emisiunea filmată în biserica noastră şi în complex, care a avut ca subiect exegetic evanghelia de duminică, despre grijile vieţii, şi un mic dialog pe seama istoricului bisericii şi parohiei, cât şi a activităţilor catehetice.

Mulţumim părintelui realizator tv Sorin Amariei Cosma pentru întâlnire şi nădăjduim ca acest material să fie de real folos tuturor telespectatorilor emsiunii "Universul credinţei".